chtzt@meta.ua (0372) 52-65-00
Ми в соціальних мережах:
Дистанційне навчання

9 листопада – День української мови та писемності

9 Листопада, 2021
Завантаження Події
  • Це подія пройшло.

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко

 

9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

Українці виборювали своє право говорити українською понад 350 років. І сьогодні відстоювати його має кожен громадянин, адже, як відомо, без мови рідної й народу рідного нема. Захищати і дедалі утверджувати українську мову як державну – наше спільне завдання.

У День української писемності та мови тисячі українців щороку беруть участь у флешмобі й приєднуються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності по всьому світу.

Всеукраїнський диктант національної єдності – акція, що популяризує вивчення української мови. Традиція проведення Всеукраїнського диктанту започаткована у 2000 році, а її популярність щороку зростає – у акції беруть участь тисячі людей в Україні та за її межами.

Це диктант створений, щоб об’єднати за спільним заняттям якомога більше людей, для яких українська мова — рідна.

Студенти Чернівецького транспортного фахового коледжу разом із викладачами теж долучилися до флешмобу та  написали «Радіодиктант національної єдності-2021» , щоб з’ясувати наскільки добре знають мову.

Автором тексту та читцем цьогорічного Радіодиктанту став культовий український письменник Юрій Андрухович. 

Також цього дня всі охочі перевірити свої знання з української мови взяли участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені П. Яцика.

Метою конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

І наостанок, любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Деталі

Дата:
9 Листопада, 2021